Прикладні дослідження

  • 03 Грудня 2015

Традиційні для Ботанічного саду наукові роботи з інтродукції рослин – дослідження спрямовані на збереження та поповнення колекційного фонду новими зразками, роботи пов’язані з розробкою рекомендацій щодо вирощування інтродуцентів, їх розмноження та впровадження у виробництво та озеленення населених пунктів, а також їх використання в лісовому господарстві.

Продовжуються дослідження нового для Північно-Західного Причорномор’я південноамериканського виду лікарської рослини Salvia alba, її фенологічного спектру, а також впливу основних агротехнічних заходів на активність ростових процесів в умовах Північно-Західного Причорномор’я. Розроблено агротехнічні рекомендації, що дозволяють отримати більший урожай сировини, ніж при традиційному вирощуванні.

Розпочато інтродукційне вивчення нового для колекції рослин Ботанічного саду виду Stevia reboudiana Bert. Вивчення виду в умовах Ботанічного саду ОНУ проводиться з метою рекомендації щодо можливого її введення в промислову культуру на Півдні України для отримання сировини, призначеної для виготовлення ліків та рослинних добавок.

Проводились роботи з різноманітності асортименту декоративних багаторічних та однорічних рослин, що мають фітонцидні властивості для їх можливого використання в озелененні об’єктів рекреаційного призначення.

Наукові дослідження, що проводяться, спрямовані на збереження існуючих видів у колекції родини Orchidaceae та її поповнення новими видами, а також роботи з розробки технологічних регламентів з вирощування рослин родини орхідних та введення нових видів асортименту культур промислового квітництва.

Спільно із Національним ботанічним садом ім. Н.Н.Гришко розроблено грунтосуміші, до складу яких входять природні мінерали (анальцим, трепел), силікат калію та сапропель, які сприяють розвитку рослин та нормалізують склад популяцій мікроміцетів у ризосфері. Внесення культуральної рідини та спор P. roseo-purpureum разом з ґрунтосумішками, посилює позитивний вплив останніх на рослини та зменшує кількість фітопатогенних видів у ризосфері.

За результатами виконаних робіт у рамках інноваційного проекту змонтовано лінію на виробничій базі НВ ТОВ “Синта”, розпочато виробництво ґрунтосумішей для відновлення родючості ґрунтів та підвищення адаптаційного потенціалу рослин інтродуцентів.

Отримані результати оформлені у трьох патентах на корисну модель:

Патент на корисну модель № 99424 «Суміш для рекультивації та детоксикації ґрунтів» – зареєстровано у Державному реєстрі патентів України на корисні моделі 10. 06. 2015 р.

Патент на корисну модель № 91819 «Суміш для меліорації ґрунтів» – зареєстровано у Державному реєстрі на корисні моделі 10. 07. 2014 р.

Патент на корисну модель № 87351 «Спосіб підвищення родючості ґрунтів» – зареєстровано у Державному реєстрі на корисні моделі 10. 02. 2014 р.