Фундаментальні дослідження

  • 03 Грудня 2015

Напрямок – “Встановлення закономірностей формування мікоценозу у філоплані та ризосфері рослин з урахуванням антропогенного навантаження”.

Роботи передбачають вивчення впливу на мікобіоту та рослини, внесених у ґрунт мінералу (анальцим), спор Penicillium roseo-purpereum та Fusarium graminearum, іммобілізованих на мінералі, а також ґрунтосумішей, розроблених у рамках інноваційного проекту: “Впровадження найновішої технології хімічної і фітомеліорації кислих і засолених ґрунтів” спільно з Національним ботанічним садом ім. М.М.Гришка НАН України (№ договору з НАН України 25-06-14 від 17 березня 2014 р).

Встановлено, що внесення анальциму та спор P. roseo-purpureum та F. graminearum іммобілізованих на анальцимі в ризосферу S. splendens та T. аestivum, сприяє збільшенню чисельності мікроміцетів різних груп трофності. Показано, що таксономічний склад мікроміцетів ґрунтового субстрату при внесенні анальциму та іммобілізованих на ньому спор P. roseo-purpureum та F. graminearum зазнає таких змін:

  1. Зменшується вміст фітопатогенних та умовно фітопатогенних видів з 52,6% до 21,7% при внесенні P. roseo-purpureum; і з 52,6% до 34,8% при внесенні F. graminearum, але при цьому фузаріум займає місце елімінованих видів.
  2. Внесення спор P. roseo-purpureum позитивно впливало на розвиток рослин як S. splendens, так і T. aestivum, у той же час як внесення спор F. graminearum пригнічувало ростові процеси рослин обох видів.