МУРАЙЯ – ДЕРЕВО ЯПОНСЬКИХ ІМПЕРАТОРІВ

  • 28 Березня 2019

Історія мурайї огорнута таємницями та легендами.

Цю рослину за всіх часів охороняли так само, як спадкоємців престолу. А все тому, що з листя, квіток та плодів готували «еліксир життя»; вважалося, що навіть вдихання аромату мурайі робить людину здоровою, красивою та розумною.

Що ж є такою легендарною рослиною? У кімнатних умовах це деревце висотою 1-1,4 м. Дуже красиві біла кора стовбура і блискуче темно-зелене пірчасте листя. Ароматні білі квіти та намистинки червоних плодів нагадують про спорідненість із цитрусовими. Ще одна приваблива особливість мурайї – одночасно на рослині є і квітки, і дозрілі плоди (ягоди).

З лікувальною метою, як правило, використовують свіжозірване листя, квітки та плоди мурайї.
У плодах містяться вітаміни та біологічно активні речовини, здатні попереджати передчасне старіння організму. Мінеральний склад включає калій, залізо, кальцій, магній, фосфор. У листі рослини міститься рослинний флавоноїд гесперидин, який сприяє покращенню стану капілярів та зміцненню стінок кровоносних судин. Крім того, квітуча мурай виділяє в повітря ароматичні ефірні олії і велику кількість фітонцидів. Вони дають заспокійливий ефект та покращують сон, впливають на розумову діяльність та загальний настрій. При простудних та інфекційних захворюваннях народна медицина пропонує полоскання горла відваром із листя мурайї.